top of page

Işıklı - Işıksız Vinly - Afiş Branda - Folyo Baskı - OWV Folyo Baskı - UV Baskı - Cut Out -Kanvas Baskı

UV Baskı, ultraviyole kürleme teknolojisi kullanan bir baskı işlemidir.

Ultraviyole Baskı olarak da bilinen UV Baskı işlemi, ultraviyole (UV) ışığa maruz kaldığında çabuk kuruması için formüle edilmiş özel mürekkepleri içerir.

Kağıt, ahşap, metal, deri, folyo, plastik gibi bir çok malzeme baskı makinesinde işlemdeyken, öncelikle mürekkep püskürtülür. Bu mürekkep malzeme yüzeyinde ıslak durumda iken hemen UV ışığına maruz kalır. UV ışığı mürekkebi anında kuruttuğundan, mürekkebin sızma veya yayılma şansı yoktur. Bu nedenle, görüntüler ve metinler daha net bir şekilde yazdırılır.

UV Baskı’nın Avantajları Nelerdir?

Mürekkep baskıdan çıktığı anda kurumuş haldedir. Sonraki işlemler için boyanın kuruması beklenmez ve zamandan tasarruf edilir.

Kağıt, ahşap, metal, deri, kumaş, folyo, plastik, cam vs. gibi bir çok malzemede çok kaliteli baskı sonuçları alınabilir.

UV ile sertleşen mürekkep, taşıma ve nakliye sırasında çizilmelere daha dayanıklıdır. Ayrıca solmaya karşı dayanıklıdır.

Baskı daha keskin ve canlıdır. Mürekkep çok hızlı kuruduğundan, alt tabakaya yayılma veya emilme şansı yoktur. Sonuç olarak, baskı canlı ve net kalır.

UV baskı işlemi çevreye daha duyarlıdır. UV ile kürlenmiş mürekkepler solvent bazlı olmadığından, havaya buharlaşacak hiçbir zararlı madde yoktur.

HP-Scitex-FB-700.jpg
Uv-Baskı-Nedir.jpg
bottom of page